avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 726 soluții astăzi
Forum Activitate moniky

Activitate moniky

Răspuns la discuția angajare absolventi
Stiam ca esti considerat absolvent pana la urmatoarea promotie de absolventi...
Răspuns la discuția angajare absolventi
Am si eu o intrebare...Daca am dat examenul de licenta,in iulie 2011,voi fi considerat absolvent pana in iunie sau iulie 2012?Va multumesc!
Răspuns la discuția grupa a II a de munca
Va multumesc!
Răspuns la discuția grupa a II a de munca
freeelis a scris:

Despre ce perioada este vorba ? ...
despre perioada 1993-2008.
Răspuns la discuția grupa a II a de munca
Am si eu o intrebare..Daca unei persoane nu i s-a platit Cas-ul pt. grupa a II-a de munca,poate plati acum pt. anii din urma?
Răspuns la discuția Beneficii angajare absolventi
Am primit vreo 4 pagini de la Casa de Pensii,nu mi-au spus sa achit nicio taxa.
Răspuns la discuția Beneficii angajare absolventi
Si mie mi se pare ciudat..Am tot cautat pe internet,si am vazut ca angajatorii care angajeaza persoane care mai au 3 ani pana la pensie,primesc anumite subventii de la stat..Printre actele necesare la angajare,pt.a beneficia angajatorul de acea subventie..se regaseste si acest stagiu de cotizare.Sper sa mi-l dea pe loc ca sa nu fac doua drumuri pana la Casa De Pensii.
Răspuns la discuția Beneficii angajare absolventi
Da,are si carnet de munca.L-a prezentat angajtorului,dar i s-a cerut si stagiul de cotizare.Cei de la Casa de Pensii imi pot elibera mie acest stagiu daca voi merge cu cartea lui de identitate?Mentionez ca nu avem Casa De Pensii la noi in oras.
Răspuns la discuția Beneficii angajare absolventi
Ni s-a spus ca de la firma ei ,va iesi la pensie.Cred ca il va angaja pe baza unei legi,pt. a beneficia de subventii de la stat.Nu stiu ce sa zic..
Răspuns la discuția Beneficii angajare absolventi
Buna ziua!Revin cu o alta intrebare daca ma puteti ajuta..Tatal meu vrea sa se angajeze la o firma si pt. asta i s-a cerut sa aduca de la Casa de Pensii,un stagiu de cotizare.Imi puteti spune ce acte mai trebuie pt. a-mi fi eliberat aceste stagiu de cotizare?Va mltumesc!