avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 989 soluții astăzi
Forum Activitate a2ioio

Activitate a2ioio

Va multumesc foarte mult pentru raspunsurile voastre! Doream sa stiu daca exista o lege anume prin care o persoana, care NU sta mai mult de 15 zile consecutive in aceeasi locuita poate fi "obligata" sa achite intretinere pentru 2 locuinte din acelasi oras. Niciunul nu doreste sa fie scos de la intretinerea apartamentului propriu, doar ca asociatia de proprietari aduc acuze si ne urmaresc dorind ca sa pun la intretinere 2 persoane. Dansul nu sta doar la mine, sta maxim 3-4 nopti pe saptamana, iar in aceeasi situatie ma gasesc si eu cand stau la el. As dori sa stiu daca exista vreo prevedere legala cu privire la aceasta situatie.
Multumesc anticipat!!
Buna Ziua. Daca ma puteti asista, va rog, in situatia in care avem doua persoane care detin un apartament in Bucuresti (adica eu si prietenul), si daca prietenul vine la mine, si ramane pentru o perioda nedeterminata, este obligat sa fie inscris in cartea imobilului sau pentru plata intretinerii? Din cate stiu, atata timp cat o persoana plateste deja intretinerea, nu mai este posibil sa fie trecuta la plata intretinerii la o alta locuinta din acelasi oras. Daca ma puteti ajuta si cu legea, v-as ramane recunoscatoare. Multumesc anticipat!