avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 488 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters212732

Activitate ContSters212732

Discuție acuzat de furt
am 23 ani si sunt din galati!am lucrat la o firma de paza pana in dimineata zilei in care postez intrebarea mea. am fost in tura de noapte si in timpul serviciului, am sustras aprox 10 kg de fier vechi din unitatea pe care o pazeam(un centru de colectare fier vechi)!la iesirea din tura,a ajuns beneficiarul(propietarul)unitatii si a observat ca rucsacul meu era cam greoi,deci suspect!atunci,acesta mia cerut sa ii arat ce am in rucsac si am facut intocmai!observand ca am fier vechi in rucsac mia zis sa il inapoiez imediat,ceea ce am si facut,cerandu-mi scuze in acelas timp pt fapta mea!apoi acesta a telefonat firmei la care lucram,a reclamat fapta,iar eu am fost concediat!am inteles de la sefi(daca ar fi adevarat) ca propietarul intentioneaza sa imi deschida dosar penal!va intreb daca pt 10 kg de fier vechi e posibil sa mi se intocmeasca dosar penal,si daca da,ce ma poate astepta in urma eventualului demers?e prima oara cand fac asa ceva;este posibil sa se tina cont si de aspectul asta?multumesc anticipat!