avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 265 soluții astăzi
Forum Activitate Sacred

Activitate Sacred

Răspuns la discuția Ajutor-Carierã
Vă mulţumesc din suflet tuturor pentru încurajări şi informaţii! Aştept şi alte detalii despre cariera de magistrat [în special procuror].Am spus procuror deoarece dintre judecător şi procuror aleg categoric procurorul.Depinde ce mai aflu acum :D
Discuție Ajutor-Carierã
Bună ziua! Pentru început mă voi prezenta:Sunt un băiat de 14 ani din Galaţi-ştiu că e prematur să vorbesc despre asta acum deoarece de abia am intrat la liceu [CNVA Galaţi,am ales profilul ªtiinţe Sociale ştiind că acesta mă va ajuta mai mult spre o posibilă carieră de magistrat],cu capul pe umeri,responsabil,atras de cariera mai sus menţionată.Ar trebui mai apoi să fac o facultate de drept (cel mai probabil din Bucureşti),iar apoi INM. Din păcate mă descurajează unele persoane care îmi spun că în magistratură se intră greu-spre deloc în condiţiile în care nu ai rude sau cunoştinţe(şi eu nu am:sorry:).Influenţat de aceste descurajări devin foarte confuz,şi parcă îmi este frică să nu îmi ratez cariera.Înclin să cred ca nu e adevarat,şi că dacă îmi văd de drumul meu şi învăţ suficient o să reuşesc,dar aş dori o confirmare că nu e aşa cum mi-au zis acele persoane.Aş vrea să-mi mai daţi detalii despre aceasta carieră şi spre ce ar trebui să îmi concentrez atenţia în mod special în timpul liceului.Vă mulţumesc!