avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 641 soluții astăzi
Forum Activitate nicoletutza

Activitate nicoletutza

Răspuns la discuția executare silita
bun stiu ca executarea se poate face asupra bunurilor mobile si imobile,dare eu vreau sa stiu dak imi iau angajamentul ca platesc se mai ating de bunurile mobile(imobile nu am)?
Răspuns la discuția executare silita
am inteles ca de indemnizatie nu se pot atinge,dar chestia e ca eu vreau sa platesc doar ca nu imi permit sa platesc aproape 4000 ron intr-o singura transa,dak trimit pe cineva sa ma reprezinte la tribunal,am sansa sa p[latesc aceasta datorie in cateva transe?va multumesc pentru promptitudine
buna am si eu o intrebare,am fost data in judecata de o firma de recuperari de creante pentru un abonament de telefonie,intrebarea mea este,dupa procesul in sine dak eu nu ma prezint(sunt plecata din tara)cum vor efectua executarea,imi vor lua bunuri sau se va lega doar de venituri,tin sa mentionez ca eu am indemnizatie de crestere a copilului
buna ziua,am si eu o intrebare,am fost data in judecata de o companie de recuperari pentru o datorie la o companie de telefonie,termenul de judecata e pe 27 septembie,intre timp am luat legatura cu aceasta companie si mi s-a spus ca dak pana la aceasta data este achitata integral datoria se anuleaza procesul,eu vreau sa stiu daca se poate opri acest proces in cazul in care eu as plati aceasta datorie sauo sa platesc si totusi o sa trebuiasca sa se mai faca procesul de judecata,sau daca totusi nu platesc si normal ca o sa castige ei cum ma vor executa silit pentru o suma de 1000 de euro,imi vor pune poprire pe venituri sau imi vor lua bunuri?va multumesc