avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1472 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters214119

Activitate ContSters214119

poi da dar am scris mai sus valorile care sunt,dar inca nu au venit oficial catre politie,am avut eu "o informatie"din interior cu rezultatul,saptamana aceasta vor ajunge deabia la politie si va incepe urmarirea penala,dar nu am la dosar nici o declaratie decat procesul politistului pe care nu l-am semnat pt ca nu am fost deacord cu ce a mentionat in el,eu am recunoscut ca am consumat dar mii se pare exagerat rezultatul la cantitatea consumata,toti mi-au spus ca va iesii maxim dublu adica max 0.88 si ma ajuta ca nu era mult peste limita dar mi-a iesit 1.10 la sange,e posibil cu 0.44 pe etilotest??????
A fost doar o proba recoltata deoarece ne mai trecand prin asa ceva nu am stiut ce implica si politistul m-a convins sa nu o fac si pe a doua ca poate e in crestere,desii sigur ma ajuta mult.Pb este ca mii se pare ca a stat sangele prea mult,mii s-a facut analiza la o saptamana,e normal?am inteles ca mai mult de 3 zile nu ar avea voie sa stea sangele recoltat,e posibil sa contest?urmarirea penala nu a inceput inca,nu au ajuns rezultatele oficial.Ms
Daca am condus un autovehicul si am avut pe etilotest 0,44 iar la sange 1.1,fiind prima mea abatere,iar serviciul meu depinde de permis si sunt unic intretinatoare de familie ce pedeapsa pot primii?(cea mai grava)Nu am mancat absolut nimic in ziua respectiva,alcoolul consumat fiind foarte putin.Cei de la servici vor sa imi dau demisia din motivul ca nu mai am permis si nu mi se pare corect,deoarece nu am incalcat nici o regula privind munca,s-a intamplat in timpul meu liber si nu cu masina de servici!
Multumesc!
Astept un raspuns cat de repede posibil deoarece sunt disperata pt ca nu stiu exact ce urmeaza.