avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 662 soluții astăzi
Forum Activitate modgrup

Activitate modgrup

ea nu prea vrea sa se duca la protectia copilului ca ii este frica ca o duc la casa de copii
am o amica care are 16 ani parinti ei sunt despartiti si sta cu mama ei si cu tatal ei vitreg unde locuieste ia este tratata rau si tatal ei nu poate sa o intretina nu cumva poate sa ceara sau stea separat de al ei si ca parinti sa ii plateasca o pensie alimentare sau alceva ceva sa nu mai stea cu ei ca numai poate sa stea cu ei ca o folosesc ca servitoare si sa aiba grija de copilu lu maicasa sau ce sfat ii puteti da?
ea a fost deacord si eu sunt dispus sa o iau de nevasta ,dar parinti ei nu sunt deacord cu copilu sau cu casatoria ce pot ei sa imi faca legal
Eu recunosc copilu si tot ii zic ca sa vorbeasca cu parinti ei dar ei ii este frica ce patesc eu ceva deaia nu ii zice.Pentru fapta asta faci puscarie ca nu am prea inteles ce scrie in codul penal
16 ani
Cu ceva timp in urma find la un chef am facut sex neprotezat cu o fata nestind ca este minora,acuma este gravida si parinti ei nu ma prea agreaza si nu stiu deocamdata de fata lor ca este gravida.ce sfaturi imi dati sa fac si daca am probleme cu legea cu fapta care am comiso?