avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 614 soluții astăzi
Forum Activitate johannesy

Activitate johannesy

Răspuns la discuția Problema
va multumesc pentru sfaturi
Răspuns la discuția Problema
johannesy a scris:

pana sa o suspend.........a acumulat.....tocmai de aceea am suspendat firma sa nu se stranga

are ceva daca cesiunea nu a fost facuta la notar ci doar sub semnatura privata
Răspuns la discuția Problema
pana sa o suspend.........a acumulat.....tocmai de aceea am suspendat firma sa nu se stranga
Răspuns la discuția Problema
johannesy a scris:

nu au existat furnizori........ impozit si tva cred


numai la stat
Răspuns la discuția Problema
nu au existat furnizori........ impozit si tva cred
Răspuns la discuția Problema
am lasat firma balta si asa am acumulat datorii......am suspendat activitatea......in rest nu am facut nimic....pur si simplu a fost abandonata
Răspuns la discuția Problema
ce pot sa patesc? am declaratie de la noii admin ca or sa plateasca ei datoriile
Răspuns la discuția Problema
eu am tranzactionat firma sa scap de datoriile ei in jur a 600 mil lei vechi
Răspuns la discuția Problema
johannesy a scris:

cesiunea a fost inregistrata la ONRC... am furnizare scoasa de la ONRC in care apar noii administratori..sediul nu am reusit sa il schimbat datorita incompetentei unei functionare....eu si sotia am fost administratori si bineinteles ca am schimbt asociatii noi am fost revocati si a fost numit un nou admin


am inteles asta dar de ce apare numele meu si al sotiei pe cererea aceea de chemare si nu noul admin
Răspuns la discuția Problema
cesiunea a fost inregistrata la ONRC... am furnizare scoasa de la ONRC in care apar noii administratori..sediul nu am reusit sa il schimbat datorita incompetentei unei functionare....eu si sotia am fost administratori si bineinteles ca am schimbt asociatii noi am fost revocati si a fost numit un nou admin