Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Problema
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Problema

am dat o firma prin februarie anul acesta si acum sunt chemat tot eu in insolventa? ce fac? eu am dat firma la alti oameni. de ce ma cheama tot pe mine?
in ce sens ati dat-o? ati vandut-o?
da..am vandut-o
ce e de facut? daca ma duc la ei si arat ca nu mai este firma mea?
cine va cheama? creditorii? unde? in instanta? prezentati dovada ca ati vandut societatea si ca nu aveti calitate procesual pasiva in dosar.
nu am avut creditori...absolut nimic...da ma cheama in instanta pe 1 septrmbrie