avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1825 soluții astăzi
Forum Activitate postelnicu_elena2000

Activitate postelnicu_elena2000

multumesc pt raspuns pot sa dau mai multe detalii:doamna adm sau contabila are un salariu in mina de 500 lei bani acestia ii ia fara inpozit si restu care le plateste asociatia.dar dinsa nu face nimic in plus decit calculeaza intretinerea ,incaseaza si face plati.pt ca dinsa nu are o inprimanta sa scoata lista si ca sa putem afisa l eu ca presedinte am incercat sa o ajut si scot lista pe bani miei.dar dinsa incaseaza bani .Am avut nevoie de ajutorul dinsei pt rezolvarea unei avari din bloc dar dinsa nu ma ajutat spunind ca nu este treaba dinsei ci a presedintelui.Ap cu problema era ne locuit dar ia lasat un nr de telefon doamnei care la pierdut.Mentionez ca nu locuieste in bloc.Puteti sa-mi spuneti daca presedintele trebuie sa rezolve toate probleme blocului.S idaca are drepul presedintele sa verifice incasarile si platile care se fac .pt ca dinsa tinea bani in casa intre 3 si 6 zile. MULTUMESC ANTICIPAT
buna ziua sint presedinte de asociatie poate cineva sami spuna care sint atributile unui contabil [administrator] si care sint atributile lui cit trebuie sa primeasca pentru acest lucru
buna ziua presedinte de asociatie de proprietari
am dori sa ne bransam la conducta de gaze care este la et 7 eu locuiesc la et 8 intrebarea este daca este legal ca coloana de gaze sa fie reduda la dimensiune coloana groasa este trasa pina la et 5 de acolo este mai subtire.este nevoie sa schimb coloana cu coducta groasa dar cel care a dus conducta la et 7 numi permite ce este de facut din cite mi sa spus conducta trebuie sa fie calculata pentru 6 ap care sunt pe etaj nu pt 1sau .si fara acordul persoanei nu pot sa fac lucrarea
avem 10 persoane cu gaze cum se calculeaza plata coloanei in functie de et sau parti egale?va rog sami raspundeti la problema sus mentionata. acum suntem 3proprietari care dorim sa tragem gaze unul la et 2 unul la et 6 si eu la et 8 multumesc