avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 568 soluții astăzi
Forum Activitate FlorianCatineanu

Activitate FlorianCatineanu

Va multumesc frumos, am discutat cu angajatorul s am cerut dreptul la articolul 65. A ramas de acord asupra
Art.65 din Codul muncii adica concedierea prin desfiintarea postului ocupat de mine.

Va multumesc frumos pentru ajutor

Preavizul l-am primit verbal iar demisia mi-a fost propusa sa o scriu eu, am peste 12 luni cotizate la somaj, motive imputabile nu ar fi, lar la itm nu mi-au spus mare lucru decat ca trebuie sa inceteze contractul cu articolul 65 sa beneficiez de somaj.Inca sunt dezorientat si nu stiu unde sa apelez
Merg sa vad motivul, cauzele .
Multumesc revin cu amanunte
Nu mi-a fost explicat nici un motiv, pe deasupra mi-a spus de luni, nu mai trebuie sa vi la munca esti in preaviz , sa te hotarasti cum vrei sa inceteze colaborarea, ori iti dai demisia ori iti desfacem contractul, nu am amvut nici o mustrare sau nu am gresit nimic ideea este ca nu am avut marire de salar 2 ani nici evaluare nu mi-a fost facuta.. in timpul in care am fost angajat , nu am primit mustrare pentru ceva nimic..ca nu corespund postului, pe deasupra indeplinesc cerintele legale,dupa cate am verificat la itm.
Ce ar trebui sa fac , sa nu smnez nimic ? spuneti-mi va rog de ce detali as avea nevoie? va multumesc
Buna ziua, de curand am fost anuntat verbal de catre firma la care lucrez ca sunt in preaviz de 15 zile, si sa imi aleg modalitatea de a parasi firma, demisie sau desfacerea contractului de munca, seful spunand ca nu pot beneficia de somaj deoarece nu mai poate prelungi contractul de munca colegului meu.Eu nu am semnat nici o decizie nimic. Va multumesc foarte mult pentru un raspuns in cazul de fata ce ar trebui sa fac?
Multumesc