avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 600 soluții astăzi
Forum Activitate radu nina

Activitate radu nina

Răspuns la discuția 14 ani de cosmar
daca ar fi o persoana de inteles ca intre noi nu mai merge nimic...nu comunicare,nu sfaturi in privinta copiilor sau,cel mai important lucru,sa isi caute ceva de munca.I-am spus de mii de ori ca o sa ramana cu prietenii si alcoolul,dar nu ma crede,ba imi rade in fata.
nu pot sa il intretin si pe el.
Eu vreau copiii sa mi-i scot de acolo si voi reusi pana la urma sa desfac blestemul asta.De ce nu ar putea copiii sa stea cu mama mea?Ati spus ca nu merge...de ce?
Macar o perioada...
Răspuns la discuția 14 ani de cosmar
da,lucrez in strainate...nu de mult timp.Copiii sunt cu sotul si cu ei locuieste si mama mea.
Răspuns la discuția 14 ani de cosmar
intradevar,locuinta este comuna.
si cum sa gasesc avocatul care sa ma reprezinte?
daca nu sunt in tara,avocatul poate sa ma reprezinte?
ma scuzati,atatea intrebari fara raspuns!
nu as vrea sa las copiii cu tatal lor,mai ales cand prea mult alcool este implicat si lipsa de respect fata de ei!
ce pot face sa imi scot copiii de acolo?Primaria m-ar putea ajuta sa gasesc o locuinta temporara?


multumesc!
cum alcoolul,violenta si nepasarea tatalui duce la disperare.
am sperat mereu ca se va redresa dandu-i nenumarate sanse....nu s-a angajat nici in ziua de azi,asteptand sa-l intretina altii...avem si doi copii minori{gemeni}.
m-am hotarat-dupa atatia ani-sa divortez si as dori sa stiu ce acte as avea nevoie si cat ar dura divortul cu minori implicati si cat ar costa?


multumesc!