avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 717 soluții astăzi
Forum Activitate anamaria0708

Activitate anamaria0708

legat de absente ma refer la atunci cnd chiar am probleme ca altfel nu lipsesc iar cu rezultatele scolare sunt destul de ok avand in vedere ca sunt peste 9 asta o spune si mama iar cu prietenii nu prea ma lasa .. adika pentu ea oricine are ceva ;)) si mai ales cu baietii nu ;))
buna ziua am si eu o problema care observ ca persista de cativa ani . in cateva zile voi implini varsta de 18 ani iar problemele au inceput de la varsta de 15 :) . ai mei sunt un pic mai exigenti au reguli cam multe ce e drept.adevaratul chin a inceput pe la varsta de 15 ani cand mama a incercat sa ma de-a afara din casa iar tata o sustinea sa rezolvat ca plangeam eu speriata si mi-am cerut scuze si doresc sa preciez ca motivul a fost ca ei nu imi dau voie sa am un prieten si primisem un asa zis mesaj de la un baiat... s-au mai linistit apele dupa o vreme am fost amenintata ca voi fi iar data afara din casa si asta a si urmat eram dinou terorizata si nu jtiam ce sa fac mi-am cerut scuze intruna iar ma iertat dar mereu scotandu-mi ochii . a venit si cea dea 3a oara cand ma dat afara cu bagaju cu tot din cauza unor absente ( as dori sa precizez ca mama nu e de acord cu nici o absenta chiar daca e si o problema cu mn ) m-am dus la o prietena iar mama acesteia a sunat-o a venit si mi-a zis ca a fost un test sa imi arate cat e de greu pe strazi acum vad ca iar incepe cu lucrurile astea .vreau sa adaug ca mai mereu tipa chiar daca o ajut si mereu are nervi de asemenea am o sora mai mare cre la varsta de 18 ani a fugit de acasa a fost un proces pt ca tatal meu a batut-o in mine nu a dat dar cand a avut incercarea de a ma da afara din casa a ridicat mana problema este ca eu nu vreau sa fiu data afara si nici sa fug de acasa cum a facut sora mea vreau sa imi termin liceul aici si apoi sa dau la facultate.... cu mama am incercat sa vorbesc dar mai mereu are nervi ..:| sincer nu stiu ce sa fac sunt speriata si imi este frica sa nu dea si in mine:( ce as putea face in cazul in care ar da in mine ? unde sa ma duc:|
ca am inteles ca sunt minora si majorul/ a la care m-as duce ar putea avea probleme din cauza lor..:( imi este frica:( si nu stiu ce sa fac :|