avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 905 soluții astăzi
Forum Activitate ak47

Activitate ak47

Răspuns la discuția Contestatie pentru permis auto
Eu pot veni cu martori , el daca a scris ca eram singur in autoturism ce se poate intampla ?
Masina are geamuri negre, nici nu poate observa daca sunt persoane in spate sau nu.

Agentul constatator aproape ca nici nu m-a lasat sa citesc procesul verbal, decat de la distanta, l-am filmat cu tel mobil .

Am nevoie de un avocat bun din bucuresti, pentru a contesta procesul verbal , si care sa ma ajute sa-mi pastrez carnetul.
0765.324.361. Toate cele bune !

Răspuns la discuția Contestatie pentru permis auto
Am primit procesul verbal la cutia de scrisori (din pacate).
La alte mentiuni scrie :


"Conducatorul auto se afla singur in autoturism"
"Am trecut pe culoarea verde"
Răspuns la discuția Contestatie pentru permis auto
cele 15 zile in care pot face contestatie , se pun de la data in care a fost constatata fapta ? sau 15 zile de cand am luat la cunostinta prin posta ?
Circulam din directia petricani ,am fost oprit la intersectie la colentina la ceas, pentru trecere la culoarea rosie la semafor !!!
Mentionez ca am trecut pe galben , eram pe banda din mijloc si mergeam inainte .
Cel din dreapta mea, a fortat sa faca stanga prin fata mea , si a trebuit sa opresc in mijlocul intersectiei sa-l las sa faca stanga (eu fiind surprins de culoarea rosie in mijlocul intersectiei). Dupa care am oprit la pietoni .


Politistul a venit cu vw passat, pus pe treaba , mi-a cerut carnetul si nu am vrut sa il dau , decat buletinul si restul actelor.
Nu am semnat nimic , iar ca mentiune am avut ceva in genul "nu este adevarat, am trecut pe verde".

El a spus ca in cateva zile imi va veni procesul verbal acasa , si o sa trebuiasca sa predau carnetul , ce e de facut ? Sa refuz sa ridic recomandata ?

Daca e nevoie de o schema mai amanuntita cu intersectia si restul , despre ce s-a intamplat voi face !