avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 561 soluții astăzi
Forum Activitate iulipaul

Activitate iulipaul

Discuție Somaj tehnic
Cum se obtine somajul tehnic in conditiile actuale cu corona virus ,eu lucrez la restaurant si am fost trimis in concediu fara plata si restaurantul sa inchis.
Buna ziua am o intrebare lucrez la un restaurant si mi se impune să fac cere de concediu fara plată in alb fară dată, toți colegi au semnat doar eu nu si nu stiu ce să fac mentionez că o parte din colegi deja sunt in concediu fară plată am cerut sa mi se dea concediu pentru a sta cu copii care sunt mici de 4 si 6 ani si sunt si singurul cu venit din casă ce pot face in si mie doar ca eu nu am semnat ,si mai vroiam sa stiu daca in timpul concedijlui fara plata esti asigurat medical ? Multumesc.
Am achiziționat o masină in 2008 si nu am recuperat taxa auto se mai poate recupera ?
Am cumpărat o masină in 2008 din Germania si nu am recuperat taxa auto se mai poate recupera?
Răspuns la discuția Ospatari pentru evenimente
Eu am mai auzit că se făcea pe 4 ore
Discuție Taxă auto
Mai pot recupera taxa auto pentru o masină ce am achizitionat-o în 2008,dacă da cum trebuie să procedez?
Mai pot recupera taxa auto pentru o masină ce am achizitionat-o in 2008 ,dacă da ce trebuie să fac?
Discuție Casa verde plus
Se mai pot acesa fonduri pentru programul de renovat casa cu materiale ecologice
am primit o amenda de circulatie pe 15.01.2014 ,am platit-o dar numai gasesc chitanta si mi-a venit prin posta notificare ca nu am platit amenda ,cum pot demonstra ca am platit-o exista in baza de date a fiscului ceva de care ma pot folosi ? va multumesc .
Răspuns la discuția Blocare cartela sim
raspund sesizarii dumneavoastra privind dezactivarea cartelei prepay cu nr xxxx .in urma verificarilor efectuate in contul numarului xxx am constatat ca acesta a fost inchis din decizia companiei si numai poate fi redeschis. asta scrie in notificare !