avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 636 soluții astăzi
Forum Activitate razvan2604

Activitate razvan2604

Multumesc de raspunsul rapid.
Cred ca nu m-am facut inteles pe deplin. Proprietarul de la et. 3 nu are nici o vina in defectiune, el nu a modificat instalatia de scurgere, ci doar s-a "debransat" renuntand la baie si a zidit accesul la coloana. De vina pentru scurgere sunt cei de la etajul 4, care ar vrea sa repare, doar ca nu pot pentru ca reparatiile ar trebui facute de la etajul 3 unde nu li se permite accesul.

Pe cine ar trebui sa chem in instanta pe cel de la 4 care are defectiunea sau pe cel de la 3 care impiedica accesul al coloana?

Multumesc

PS: Intr-o poveste anterioara in care mi-a curs apa 3 saptamani pe perete si tavan in bucatarie .. dupa ce s-a reparat defectiunea ... in urma interventiei politiei, Administratoarea mi-a zis ca mi s-a parut ca a fost o defectiune, ca eu sunt devina pentru ca apa curgea si ca sunt cu capul in nori, sa-mi vad de treaba ... asa ca cu asociatia ... slabe sanse
Eu stau la etajul 2, la etajul 4, din uscatorie s-a facut apartament si curge apa pe coloana de la scurgerea vecinului de la 4. La etajul 3 vecinul a renuntat la baia de servici si a zidit cele 2 guri de acces la tevi aflate initial pe coloana.
De luni de zile cand cei de la 4 fac baie sau merg la wc, o parte din apa scursa curge pe coloana in jos ... nu va descriu mirosurile si umezeala care se face in baie.
Reparatiile ar trebui facute de la apartamentul de la etajul 3 doar ca proprietarul refuza sa-i lase.

Se poate face ceva?

Multumesc