avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 819 soluții astăzi
Forum Activitate tetea_s

Activitate tetea_s

Pentru ca eu am dovezi si martori ca alea sunt lucrurile mele...
si am uitat sa mentionez, inca am certificatul de nastere si ceva diplome acolo.
athe a scris:

puteti sa depuneti plangere penala pt abuz de incredere. moral ar fi sa va platiti datorile restante si apoi sa demarati orice demers juridic impotriva proprietarei.


Dar din moment ce nu exista nici un act cum ca eu sunt obligat sa platesc cheltuielie... care ar fi problema in caz ca nu vreau sa le platesc?
Si daca o amenint pe proprietara ca o sa depun plangere si ea imi muta lucrurile de ex la ea acasa... as putea sa le pierd?
Tin sa precizez ca am facturi pentru aproape toate bunurile mele de acolo si martori, poze respectiv filmari cum ca sunt lucrurile imi apartin.
Daca o amenint pe proprietara cu evaziune fiscala pot rezolva ceva?
Buna ziua, am si eu cateva nelamuriri...
Am stat la o doamna in chirie fara contract, fara nimic. Am ramas cu intretinerea in urma si acum cateva zile ma dat afara din chirie. Nu pot sa imi iau lucrurile din apartament deoarece la usa avea 2 incuietori si eu aveam cheie doar la una.
Zice ca nu imi iau lucrurile pana nu ii platesc restul de cheltuieli... neavand un contract din cate stiu, eu nu sunt obligat sa platesc nimic acolo.
Ma puteti sfatui cum mi`as putea recupera lucrurile sub o forma legala?
Va multumesc!