avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 483 soluții astăzi
Forum Activitate CitizenK

Activitate CitizenK

Discuție Fisa Postului
Salutare,
lamuriti-ma va rog cu o chestiune legata de fisa postului. Am primit de cateva zile o anexa la fisa postului pentru un post (din firma la care lucrez) aditional . Adica persoana care se ocupa de sarcinile respective a plecat din firma si in loc sa angajeze alt om am primit eu respectivele atributii care sunt diferite de cele pt care am semnat contractul (sper ca m-am exprimat bine ). Acum sunt in dubii daca sa o semnez sau nu .
Ce implica aceasta anexa din partea angajatorului dar si din partea angajatului ?

Calificarea necesara pentru ce figureaza in acea anexa f pot sa zic ca o am (adica certificari etc. ) ma descurcurc cu unele chestii dar nu stiu tot ce ar trebui pentru acele sarcini specificate in anexa .
Acum ce vreau eu sa stiu este daca ar fi ok sa semnez fara sa zic nimic sau pot sa emit unele pretentii pentru a ma ocupa si de acele sarcini . Care este nivelul de responsabilitate pentru sarcinile respective. (Intreb asta deoarece, cum am zis mai sus nu stiu tot ce ar trebui sa stiu legat de sarcinile respective si vreau sa evit sa fiu invinuit in cazul in care apar probleme. adica mie personal nu mi s-ar parea normal sa fiu tras la raspundere daca se intampla ceva si pe foaie eu sunt trecut responsabil desi eu nu am fost instruit sau nu am pregatirea necesara pentru asa ceva ).

Sper ca m-am exprimat intr-o maniera coerenta. Daca ma puteti sfatuii astept parere .

Va multumesc,