avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 961 soluții astăzi
Forum Activitate liliastati

Activitate liliastati

Răspuns la discuția Succesiune
Daca nu sunt obligata sa accept succesiunea...ce se intampla mai departe?
Răspuns la discuția Succesiune
eu figurez pe contractul de vanzare-cumoparare al casei, am scos si un extras cf, unde inca mai figurez
Răspuns la discuția Succesiune
Va multumesc !
Dar pentru copii mei cine face procedura de succesiune?
Discuție Succesiune
Buna ziua !
Incerc pe scurt sa va expun problema mea.
In urma cu 8 ani am divortat,dar nu am facut partaj,iar acum 10 zile fostul sot a decedat,in urma casatoriei am avut 2 fii,care sunt minori.
Am fost la primaria din localitate pentru a ma informa care sunt pasii de indeplinit, iar de acolo mi-au spus ca pana nu platesc datoriile catre ei, adica impozit pe casa, teren si masina (pe care el o avea dinainte de casatorie ),nu pot face nimic, datoria este de 21.000 lei noi. Surpriza a fost de proportii, mai ales ca eu nu voi avea niciodata acesti bani.Am intrebt de ce pana cum nu a fost silit sa-si plteasca datoriile, iar ei mi-au raspuns ca a fost notificat. Aceste datorii nu se prescriu la un moment dat totusi? Mi-au mai spus ca trebuie sa fac cat mai repede succesiunea...
Va rog frumos sa ma ajutati cu cu un raspuns referitor la problema mea !
Va multumesc 1
Buna ziua,
as vrea sa stiu daca ma intorc din concediu maternal mai repede la munca,
programul de munca va fi de 8 ore conform contractului de munca sau poate fi de 6 ore pana la implinirea celor 2 ani de concediu maternal? se poate negocia pentru un program de munca de 6 ore ?
va multumesc mult!