avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 492 soluții astăzi
Forum Activitate maripop

Activitate maripop

Răspuns la discuția cazierul!?
mai exact pedeapsa e de 2 ani si 6 luni cu un spor de 6 luni ( totul cu suspendare)
Răspuns la discuția cazierul!?
in sentinta scrie asa : pedeapsa inchisorii de 3 ani cu suspendare si un termen de incercare de 4 ani in care nu am voie sa ma intalnesc cu restul coinculpatilor si trebuie sa ma duc trimestrial la serviciul de probatiune.
mi se va aplica si mie noul cod penal sau trebuie sa fac o cerere sau sa cer rejudecarea?
eu as vrea sa stiu exact, in ani, cand nu-mi mai apare nimic in cazier.
Răspuns la discuția cazierul!?
va multumesc pt raspunsuri. ce am inteles eu este ca peste 7 ani indiferent daca platesc sau nu, daca nu mai fac alte tampenii si nu mi se revoca suspendarea o sa ma reabilitez "din oficiu" si cazierul o sa fie curat
Răspuns la discuția cazierul!?
nu se poate in nici un fel mai repede? daca nu am posibilitatea sa achit suma integral avand in vedere ca nimeni nu este dispus sa imi ofere o slujba ce se intampla? nu ma mai reabilitez?...
Discuție cazierul!?
am si eu o intrebare. probabil ca mai e un topic de acest gen in form doar ca eu nu l-am gasit asa ca imi cer scuze ca am deschis unul nou...

daca am o pedeapsa de 3 ani cu suspendare pt trafic de droguri si 4 ani de incercare in cat timp mi se sterge cazierul si cum? mentionez ca trebuie sa returnez si o suma de aprox 15000 roni.
nu pot sa ma angajez nicaieri si as vrea sa stiu daca pot sa grabesc in vre-un fel stergerea cazierului. am inteles ca se poate afce o solicitare la procuror?
ce sanse am?
ce solutii am?
va multumesc