avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 429 soluții astăzi
Forum Activitate Nearlygoods

Activitate Nearlygoods

Răspuns la discuția Procura din strainatate
ia mult timp prin consulatul spaniei la ambasada asa doreste sa o faca prin notar , de exemplu : da declaratia notaru pune apostila o trimite in romania eu o traduc o legalizez si gata nu? ce doresc eu sa stiu e daca se poate face si prin notar ca la ambasada, din cate stiu sau am auzit nu toti notarii publici pot pune apostila
Asi dori si eu sa stiu daca plec cu tatal in spania iar mama este acolo poate face procura prin notar? si daca da cum pune apostila din cate stiu trebuie Apostila de la Haga ca sa fie buna sa nu ma intoarca la vama si unde (sa o legalizeze) sper ca nu trebuie neaparat prin Consulatul Spaniei la ambasada asa scap mai repede va rog niste informatii daca ar putea sa o faca mama prin notar si cum? iar daca merge prin notar cand mi-o trimite in tara aici (RO)eu trebuie sa o traduc si sa i pun apostila? sau cum astept raspuns multumesc. PS am varsta de 16 ani
Discuție Procura Minor
Salut asi dori sa plec in spania insotit de tata mama este acolo din cate stiu trebuie sa imi trimita procura de acolo aici asi dori sa stiu daca poate face procura prin notar si daca da cum si unde o legalizeaza (pune apostila) am vazut multii care spun ca trebuie neaparat prin Consulatul de la Ambasada Spaniei , si daca merge prin notar cand mi-o trimite aici eu trebuie sa o traduc si sa pun apostila? astept raspuns daca se poate mai in detaliat va rog frumos