avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 950 soluții astăzi
Forum Activitate zeta_get

Activitate zeta_get

Buna ziua , pot sa invoc termenul de prescriere ? au trecut 4 ani decand Instanta a dat sentinta . Eu, nu am platit sulta, iarasi fostul sot nu a cerut-o .
Buna ziua, multumesc ptr raspuns.Revin ,si va citesc din Hotararea data de Judecatorie.."
"Dispune impartirea bunurilor comune dobandite de parti astfel-- Atribuie reclamantei-parate apartamentul..nr...compus din...Paratul-reclamant primeste sulta de la reclamanta suma de...
Am facut apel ,si instanta a modificat sulta ,obligandu-ma sa platasc o sulta mai mica decat cea stabilita anterior .Intrebarea mea este..eu, sunt proprietar pe acel apartament , deoarece a generat cheltuieli, la servicii , si acele institutii ma someaza pe mine sa platesc .Pot sa merg la primaria de care apartin si sa fac contractul de vanzare pe numele meu ?
va rog, daca in urma partajului, instanta mi-a atribuit mie apartamentul in proportie de 80% si 20 % fostului sot , pot sa vand apartamentul ?ca sa pot sa-l despagubesc cu acel procent din vanzare ? sau trebuie sa fie si el prezent ?