avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 635 soluții astăzi
Forum Activitate mada_mada

Activitate mada_mada

va multumesc pt raspuns!
am uitat sa specific ca nu sunt incadrata ca functionar public, sunt incadrata pe post de inspector , personal contractual. Asta ma afecteaza cu ceva pentru o beneficia de indemnizatie CCC?
este primul contract de munca. eu acum lucrez in sistemul public, faptul ca am un contract de 10 luni pe un departament (martie - decembrie) si din ianuarie 2012 un contract de 7 luni pe alt departament nu ma afecteaza cu nimic? Auzisem ca daca din somaj intri in CCC trebuie sa platesti asigurarea de sanatate tu , dar daca esti in somaj automat tu esti asigurat si toate darile la stat se opresc, nu?
Buna ziua! Ma numesc Madalina si am o intrebare. Din martie 2011 am un contract de munca pe perioada determinata pana pe data de 31.12.2011, am inteles ca o sa mi se prelungeasca contractul pe alt departament dar tot pe perioada determinata pana pe 1.08.2012, pe urma stiu ca pot intra in indemnizatie de somaj pentru ca am lucrat 1 an de zile in 2 ani, cate luni o sa am somaj 6 luni sau 9 luni? Intrebarea mea este daca raman insarcinata si ar trebui sa nasc pe perioada somajului (ex raman insarcinata in martie 2012 si nasc in oct - nov), pot sa beneficiez de indemnizatie pt crestere copil?