avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 540 soluții astăzi
Forum Activitate nzz

Activitate nzz

Răspuns la discuția demisie
multumesc mult
Răspuns la discuția demisie
acu am inteles :) sa vad ce imi pune pe card daca imi mai pune ceva pana pe data de 25 august
Răspuns la discuția demisie
pe data de 23 iulie
Răspuns la discuția demisie
doamna nu va suparati nici eu nu stiu pentru ca am lucrat la un obosit de patron delapidator intelegeti si am o ciuda de nu va inchipuiti pe el si daca imi da cu un leu mai putin il dau in judecata si fac tot posibilul sa piarda 10000 le lei din cauza mea
Răspuns la discuția demisie
nu e avans am luat salariul pe o luna asa ne dadea banii pe toata luna la data de 20 - 25 deci fara avans . ideea e ca nu vreau sa fiu pacalit de un salariu si as vrea sa stiu cumva daca tre sa imi dea banii pe jumatate de concediu si pe o luna sau doar banii pe jumatate de concediu
Răspuns la discuția demisie
scuze eu nu am lamurit exact .. ideea este eu am luat salariul pe data de 23 iulie deci mi se datoreaza doar jumatate de concediu de odihna sau si o luna de salariu ? aceasta este intrebarea . Nu mai tin minte cand am luat prima data salariul dupa ce am lucrat o luna sau in acea luna iulie 2009 dar mai putin. Ms
Discuție demisie
Buna ziua . Doresc sa stiu de la un contabil sau avocat care sunt drepturile mele salariale la lichidare daca mi-am dat demisia pe data de 1 august fara preavizul de 15 zile. Tin sa mentionez ca nu am luat inca zilele de concediu si am fost angajat pe perioada nedeterminata inca din 8 iulie 2009.(salariul meu era de 1200 lei brut) Va multumesc.

p.s. daca nu primesc lichidarea cum procedez ? Va multumesc iar.