avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1838 soluții astăzi
Forum Activitate florin27

Activitate florin27

Răspuns la discuția Credit neplatit
nici nu ma gandeam
Răspuns la discuția Credit neplatit
azi am primit un sms ca un agent de executare va ajunge maine la mine si ca sal sun sa-i spun cand sunt acas
hello
Vreau sa va relatez problema mea cat mai amanutit,
in decembrie 2005 am luat un credit de consum (cumparat produse electronice de la magazin) cu buletinul si o adeverinta de venit totul bine si frumos dupa circa 2 luni nu am mai platit rata lunara catre banca cu care a lucrat magazinul respectiv, din februarie 2006 nu am mai achitat din motive personale acum vreau sa va relatez inca ceva cand am facut creditul nu lucram cu forme legale(contract de munca sau altceva lucram la negru) de la data contractari creditului decembrie 2005 pana in aprilie 2008 am lucrat la negru, din decembrie 2005 pana in 2010 nu am locuit la adresa din buletin stiu ca mi-au fost trimise somati de la banca de la recuperatori in tot acest timp dar care nu le-am luat in seama pt ca nu am stiut de ele.Acum din aprilie 2008 pana in prezent lucrez legal cu contract de munca si plata contributilor la timp, si din 2010 am schimbat buletinul cu noua adresa iar la un an decand am schimbat adresa au inceput sa apara iar scrisorile de amenintare de la recuperatori intrebarile mele sunt urmatoarele:
1. sau facut demersuri in vederea axecutari? daca da cum pot afla? (am cautat pe net nu am gasit nimic pe situl judecatoriei vre-un dosar pe numele meu
2.sa prescris datoria ? sau sa intrerupt prescrierea? eu nu am mai facut nici o plata din februarie 2006
3.mai pot fi executat silit? sau sa mi se puna poprire pe salariu
Cam atat am avut de spus si intrebat sper ca am fost cat mai clar
P.S va multumesc anticipat pt raspunsuri
Răspuns la discuția credit neplatit
imi cer scuze nu mai mentionez nume .vreau sa va spun ca de 3 ani jumate lucrez cu carte de munca legal in acest timp nu puteau intreprinde executarea silta?iar pana anul trecut am avut o alta adresa in buletin dar la administratia financiara ma gaseau si inca ceva firma de recuperare a preluat datoria de la alta firma de recuperare care aceasta firma de recuperar a preluat de la banca datoria
Discuție credit neplatit
acum aproape sase ani(dec 2005) am luat un credit de nevoi personale de la [editat] pe care din motive personale nu la-m achitat acum dupa aproape sase ani de zile am primit o scrisoare de la [editat] ca am de plata un debit de ............timp de 5 ani nu am facut nici o plata si nici nu sa putut lua legatura cu mine stiti cumva sa prescris aceea datorie pot sa imi faca ceva acum ? vreau sa o platesc aceea datorie la un moment dat dar vreau sa stiu ce va urma de acum in colo