avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 587 soluții astăzi
Forum Activitate mbrunette

Activitate mbrunette

Răspuns la discuția divort
sa intamplat asa k mie acum 2 ani mi-au furat actele....din fericire avem dek pasaportul cu mine...eu nu am fost sa dau declaratie la polite pt k nu am stiut k trebuie sa merg si nici nu ma interesat sincera sa fiu,am zis ca orik am buletinul care este valabil....akm mi-a scazut si buletinul si cum am probleme de sanatate nu am cum sa merg cel putin ermatoare 2-3 luni...si ma gandeam sa-l fak aici.....dar o sa vad daca pot sa-l fak dak nu am sa merg in romania cat de curand.......
Răspuns la discuția divort
cartea de identitate o am dar este expirata...pt asta am nevoie urgent pt a face buletinul....pot merge cu actul de identitate scazut si cu certificatul de nastere la consulatul romaniei pt eliberarea procurei prin care un membru a familiei mele poate scoate sentinza de divort de la tribunal....
Răspuns la discuția divort
deci este posibil...inca o intrebare ce acte imi trebuie in afara de certificatul de nastere,sentinta de divort definitiva si irevocabila.....
Discuție divort
as vrea sa stiu daca se poate ca cineva din familia mea poate sa scoata de la tribunal sentinta de divort....pt ca eu din probleme de sanatate nu pot sa merg in romania sa o scot si imi trebuie pt a face buletinul.....eu sunt in italia...multumesc