avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 600 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort

as vrea sa stiu daca se poate ca cineva din familia mea poate sa scoata de la tribunal sentinta de divort....pt ca eu din probleme de sanatate nu pot sa merg in romania sa o scot si imi trebuie pt a face buletinul.....eu sunt in italia...multumesc
Cel mai recent răspuns: ContSters141818 , utilizator 19:29, 24 August 2011
Se poate pe baza de procura . O faceti fie la consulatul Roomaniei , fie la un notar din italia, trimisa in tara in original, tradusa legalizata si apostilata.
deci este posibil...inca o intrebare ce acte imi trebuie in afara de certificatul de nastere,sentinta de divort definitiva si irevocabila.....
pt eliberarea cartii de identitate?

intrati aici.[ link extern ] /
sa aveti si cartea de identitate cand mergeti sa faceti procura la consulat sau notariat.
cartea de identitate o am dar este expirata...pt asta am nevoie urgent pt a face buletinul....pot merge cu actul de identitate scazut si cu certificatul de nastere la consulatul romaniei pt eliberarea procurei prin care un membru a familiei mele poate scoate sentinza de divort de la tribunal....

Alte discuții în legătură

Acte identitate Adrian37 Adrian37 Buna ziua. Intampin urmatoarea problema. locuiesc in Anglia si mi-au expirat actele. Serviciul nu imi permite sa vin in tara sa imi reinnoiesc buletinul pentru ... (vezi toată discuția)
Pasaport si act de identitate expirate sorinalorena sorinalorena Buna ziua, Am fost relocata cu locul de munca la Milano, iar in momentul de fata am cele 2 acte (pasaport si carte de identitate) scazute. Imi puteti spune ... (vezi toată discuția)
Reinnoire carte de identitate SebastianMich SebastianMich Am o întrebare :) Sunt in Italia de 10 anni si mia scăzut cartea de identitate de 1 an dar pașaportul este valabil. Daca vreau sa merg in Romania îmi ... (vezi toată discuția)