Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort

as vrea sa stiu daca se poate ca cineva din familia mea poate sa scoata de la tribunal sentinta de divort....pt ca eu din probleme de sanatate nu pot sa merg in romania sa o scot si imi trebuie pt a face buletinul.....eu sunt in italia...multumesc
Se poate pe baza de procura . O faceti fie la consulatul Roomaniei , fie la un notar din italia, trimisa in tara in original, tradusa legalizata si apostilata.
deci este posibil...inca o intrebare ce acte imi trebuie in afara de certificatul de nastere,sentinta de divort definitiva si irevocabila.....
pt eliberarea cartii de identitate?

intrati aici.[ link extern ] /
sa aveti si cartea de identitate cand mergeti sa faceti procura la consulat sau notariat.
cartea de identitate o am dar este expirata...pt asta am nevoie urgent pt a face buletinul....pot merge cu actul de identitate scazut si cu certificatul de nastere la consulatul romaniei pt eliberarea procurei prin care un membru a familiei mele poate scoate sentinza de divort de la tribunal....