avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2012 soluții astăzi
Forum Activitate firu-daniel

Activitate firu-daniel

Răspuns la discuția incredintarea copilului
nu am dovada ca i am trimis bani ei,dar am trimis tatalui ei pt ca baiatul era in grija lui ea fiind plecata.asta ma ajuta intr un fel?
Răspuns la discuția incredintarea copilului
in proces mama copilului poate sa spuna ca eu nu am participat niciodata la cresterea copilului,iar eu nu am cu ce sa dovedesc contrariul,ce o sa se intample??
Răspuns la discuția incredintarea copilului
poate o vad eu atat de tragica pt ca nu m am intalnit cu astfel de situatii,este prima oara!va multumesc pt ajutor Deci pot sa fiu linistit ca nu o sa se intample nimic pana ajung eu in Romania,asta fiind in 2 sau 3 luni.....
Răspuns la discuția incredintarea copilului
in procesul acesta as putea obtine eu incredintarea copilului?eu traiesc cu o alta femeie si am un alt baietel de 2 ani,daca as fi casatorit legal as putea sa iau eu baietelul langa mine?ma scuzati,poate pun intrebari fara sens dar nu sunt informat multumesc
Răspuns la discuția incredintarea copilului
cererea este depusa,spune ca o sa se casatoreasca si barbatul acela o sa adopte copilul.este posibil sa faca asta fara acordul meu???
Răspuns la discuția incredintarea copilului
eu momentan nu pot sa merg in romania pt ca nu am posibilitati,ea deja si a pregatit totul si are deja avocat ma tem ca o sa reuseasca sa mi i a dreptul asupra copilului,nu o sa fie prea tarziu cand ajung eu??
buna seara!as dori sa fiu ajutat si informat in legatura cu o problema pe care o am;eu locuiesc in italia si am un baietel de 4ani in romania,sunt despartit de mama copilului de la nasterea acestuia.in urma cu 2 ani ea mi a deschis proces pt intretinerea copilului chiar daca eu ii trimiteam lunar bani.Eu nu m am prezentat niciodata la proces fiind plecat si ea a renuntat.acum mi a zis ca a deschis din nou procesul impotriva mea pt ca vrea incredintarea totala a copilului sa l scoata din tara fara semnatura mea.Nu sunt de acord cu plecarea copilului in Franta si as vrea sa stiu cum pot sa fac sa ramana copilul acasa.Mentionez ca si ea a fost plecata de multe ori in strainatate si copilul l a lasat mereu parintilor ei. Ma ameninta incontinuu ca ori ii dau semnatura sa i a copilul cu ea in franta ori mi l i a de tot prin lege sa nu mai am niciun drept asupra lui.Spune ca vrea sa schimbe si numele copilului,ce pot sa fac?????va rog din suflet sa ma ajutati multumesc