avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1644 soluții astăzi
Forum Activitate daniella85

Activitate daniella85

buna seara,daca sotul meu lucreaza de 4 ani la aceeasi firma dar cu un contract de 4 ore,se calculeaza la fel indemnizatia?sau se modifica?multumesc
totusi daca insista sa-i desfaca contractul de munca unde trebuie sa se adreseze ca sa plateasca ,am auzit ca la casa de sanatate,cam 180 lei asigurarea de sanatate,somaj etc.
nu ne poate ajuta nimeni?Daca sotul meu are contract de munca pe 4 ore de 2 ani poate sa beneficieze de prenatal?
am o colega in varsta de 40 ani si este la prima sarcina,lucram la o firma din buzau,vanzatoare amandoua iar in aceasta firma exista o regula foarte stricta-NU AVEM VOIE SA RAMANEM INSARCINATE CAT TIMP LUCRAM AICI SAU CINE VREA SA FACA UN COPIL PLEACA DIN FIRMA IN MOMENTUL IN CARE AFLA DE SARCINA,Stim poate ca pare desprim din filme dar asta e,astfel dorim sa stim daca se poate plati undeva,la casa de sanatate,la fortele de munca pentru a avea continuitate pentru acordarea indemnizatiei.Mentionez ca acesta colega este insarcinata in 4 saptamani iar eu ma gandesc sa am un copil in viitorul apropiat.