avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1130 soluții astăzi
Forum Activitate AdinaTurcu

Activitate AdinaTurcu

Răspuns la discuția Concediu Crestere Copil
Multumesc!!
Răspuns la discuția Concediu Crestere Copil
In luna mai am avut venit ptr 2 zile lucrate si anume 125 ron brut si in luna iunie am avut aprox 820 ron venit brut .Se iau in considerare ?
Răspuns la discuția Concediu Crestere Copil
Ce pot face in aceasta situatie ? Pot plati la CAS suma ptr perioada in care nu am lucrat ? Mi se pare o aberatie sa nu beneficiez de CCC in conditiile in care am peste 12 ani vechime pe cartea de munca cu nici macar o zi de concediu medical si doar aceasta intrerupere de o luna si jumatate .
Răspuns la discuția Concediu Crestere Copil
Din pacate nu. Dura prea mult depunerea dosarului ptr somaj si deja aveam interviuri ptr jobul pe care il am acum.
Buna ziua! Ma numesc Adina si am o intrebare.In 2 mai 2011 am ramas fara serviciu datorita disponibilizarii dupa 4 ani de lucru . In data de 17 iunie 2011 m-am reangajat la o alta firma pe perioada nedeterminata de timp. De o luna si jumatate am aflat ca sunt insarcinata . Intrebarea mea este ce drepturi am referitoare la concediul prenatal si concediul ptr intretinerea copilului daca intre cele 2 locuri de munca apare aceasta intrerupere de o luna si 15 zile ? Mentionez ca ar trebui sa nasc undeva la inceputul lunii martie .