avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 754 soluții astăzi
Forum Activitate fata_morgana27081965

Activitate fata_morgana27081965

Da intradevar nu e bine sa parasesti domiciliul conjugal,asta m-a si tinut atat vreme alaturi de el,trecand peste toate agresarile verbale,fizice,peste toate amenintarile,dar nu se mai poate asa sa stau pe strazi pana ajunge cineva acasa,si ca sa-l evacuez.................................e f greu,in primul rand ca face totul premeditat,sa nu vada sa nu auda nimeni,mi-a si spus ca nu v-oi avea martori.Osa fie cuvantul meu impotriva cuvantului lui si atunci ce pot sa fac?Sa stau in continuare cu el?M-a amenintat (pana unde poate duce .................nici nu stiu cum sa-i spun,prostie?)ca Elodia e puiut pe langa ce o sa mi se intample mie.
As vrea sa va intreb,chiar daca am tot amanat lucrul asta,pentru divort..................,care sunt pasii care trebuie sa-i urmez?Si de ce acte am nevoie?
Va multumesc,chiar mi-ati luat o piatra de pe inima.
Eu nu pot decat sa va multumesc ca v-am atras atentia si mi-ati si raspuns.Ma ameninta cu faptul ca daca voi pleca din casa ma poate da pentru parasire de domiciliu.Lucrurile care sunt in casa nu sunt atat de importante,chiar daca pentru fiecare lucru cumparat am facut eforturi materiale,important este apartamentul proprietate personala.Am doi copii carora trebuie sa le ramana ceva din munca ...................... pot spune de o viata
Sunt casatorita de 25 de ani.In ultimii 10 ani sotul meu s-a apucat de bautura,iar in ultimul an a inceput sa dea si in mine,sa ma agreseze verbal si sa ma ameninte.A ajuns sa-mi fie frica sa merg acasa,stau pe strazi pana cand soseste unul dintre copii acasa.Asa nu se mai poate si as vrea sa stiu, ce repercursiuni pot aparea, vizavi de partaj,daca plec din casa, inainte de a depune actele si de a se hotara divortul