avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 740 soluții astăzi
Forum Activitate ionutx

Activitate ionutx

@alex_tibi, eu am avut 0.53 aer expirat, rezultate la sange 0.93 respectiv 0.80 si am scapat cu 300 lei amenda adiministrativa si 200 lei cheltuieli de judecata, si pt cei care le iese 0.80 in sange, nu faceti recalculare, nu va mai luati dupa toti nebunii de avocati si politisti ca astia va fac sa ramaneti fara permis, la 0.80 scapi cu 4 luni permisul suspendat plus amenda de maxim 600 lei, asa ca nu aruncati cu banii aiurea in defavoarea voastra ;)
salutare, pe 13.sept.2011 am fost oprit si alcoolemie de 0.53 in aer expirat, pe 17.10.2011 am fost chemat la politie precum ca au venit analizele la sange, iar in sange am avut 0.93 si 0.80. daca iti mentii declaratia nu vor fi probleme, daca o schimbi e cam de rau, asa ca mi a anulat dosarul penal si am scapat cu 4 luni suspendare din data retinerii permisului plus amenda administrativa de 300 lei. deci nu cheltuiti banii aiurea pe avocati ca nu are rost. SI NU SCHIMBATI DECLARATIA IN NICI UN CAZ.
Sanatate :)
laur31 a scris:

va rog sa-mi spuneti si mie cand pot sa obtin permisul inapoi daca am primit la tribunal sentinta de 7 luni cu suspendare si 1 an termen de reabilitare si de cand incep cele 7 luni de cand sa dat sentinta sau din momentul cand mi-a fost luat permisul...va multumesc anticipat...


permisul il iei dupa anul de reabilitare din cate stiu eu ... adica sigur asa e, vezi ce scrie in hotararea judecatoreasca sau poti sa mergi in audienta la un avocat si o sa afli cel mai sigur, te costa pana in 100 lei treaba asta. bafta
deci in cazul meu daca s-a intamplat pe 13.09.2011 .... eu ar trebui sa astept sa ma contacteze militianul care m-a prins? sau o sa vina in posta, asta nu inteleg ... si voi ziceti ca dureaza chiar asa mult ? :|
Daca o sa cer recalculare a recoltarii biologice o sa ma ajute cu ceva tinand cont ca in ziua respectiva nu am mancat nimic.....
Rezultatele de la iml unde vin? pe adresa din buletin si cam in cat timp daca poate sa imi spuna cinave.
Va Multumesc
Pe 13.09.2011 am fost oprit de un echipaj si mi-a iesit 0.53 la alcooltest. In cat timp imi vin rezultatele de la IML? sau ce ar trebui sa fac pana atunci?
nu mancasem nimic in ziua aia si consumasem alcool cu 4 ore in urma, la analizele din sange depasesc 0.80? :((.
Va multumesc!
buna ziua.

Am fost depistat cu o alcoolemie de 0.53 in aer expirat, mi-au fost recoltate probe biologice iar acum trebuie sa astept rezultatul.
Imi poate spune cineva daca pot sa mai fac ceva, sau ce s-ar putea face ca e primadata cand am de lucru cu politia si nu stiu ce sa fac.

Multumesc