avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 790 soluții astăzi
Forum Activitate codrutzu_xxx

Activitate codrutzu_xxx

nu am program de vizitare stabilit de instanta deoarece nu a fost nevoie. eu imi vad copilul de cate ori vreau, la orce ora. in momentul de fata chiar daca sotia mea are custodia fetieti , ea ramane la mine pt o perioada de 2 luni , deoarece fosta sotie pleaca in germania cu viitorul sot iar pe micuta a lasat-o la mine. instanta nu a hotarat decat desfacerea casatoriei si plata pensiei de intretinere. nu a stabilit nici un program de vizita. nu stiu daca am porocedat corect. ideea a fost ca noi ne intelegem bine si nu era nevoie de program. dar dupa ce s-a terminat mi-a spus ca vor sa se mute in SUA. am fost chiar cu fosta mea sotie sa dau o declaratie cum ca nu atac hotararea judecatoreasca.
mai am o intrebare . daca totusi o sa se stabileasca cu fica mea acolo(SUA) iar eu nu imi permit sa merg sa o vad de 2-3 ori pe an. as avea posibilitatea sa o oblig pe sotia mea sa vina cu fica mea in tara?
buna ziua . am divortat de curand iar custodia copilului i s-a incredintat mamei. ulterior ea vrea sa se casatoreasca cu o persoana din SUA.
am divortat de comnun acord si ne intelegem f bine si la momentul actual , dar as vrea sa stiu daca poate sa o scoata pe fica mea din tara si sa se stabileasca cu ea in SUA fara acordul meu. iar daca poate face acest lucru , ce as putea face pt a-mi vedea copilul avand in vedere ca nu imi permit sa merg in SUA . va multumesc