avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 810 soluții astăzi
Forum Activitate jared

Activitate jared

ynocentta a scris:

La momentul cercetarii circumstantelor producerii evenimentului au fost ridicate probe care sa conduca la identificarea animalului,respectiv a stapanului acestuia ?
Politia avea obligatia si detine baza tehnica de verificare microcip si avea obligatia sa consemneze in procesul verbal date relevante despre existenta microcipului


Buna seara,
Politia autostrazii nu a luat nici in fel de probe, doar mi-a intocmit autorizatia de reparatie, iar eu am dat o declaratie despre incident
Care ar fi sansele de castig, in cazul deschiderii unei actiuni in instanta? Imi puteti recomanda un avocat din Sibiu, care ar fi interesat si m-ar putea ajuta? Multumesc
In seara de 23Dec2017, ma deplasam cu autoturismul proprietate personala pe autostrada A1, pe sensul SEBES-SIBIU, ma aflam in depasire pe banda doi, iar in timpul depasirii, mi-a iesit intempestiv in fata masinii, un ciine, de pe axul autostrazii. Nu am mai avut timp sa execut nici o manevra, am lovit in plin cu mijlocul masinii, iar dupa impact, am franat, am iesit pe banda de urgenta a autostrazii, am asigurat masina corespunzator si am apelat 112. La locul incidentului s-a prezentat POLITIA AUTOSTRAZII, s-au intocmit documente justificative. Masina mea, nemaifiind functionala, am transportat-o acasa cu camioneta platforma mobila.
Vreau sa mentionez ca nu am CASCO, iar asiguratorul mi-a spus ca nu ma poate despgubi.
Intrebarea este ce am de facut pentru a recupera paguba, masina fiind acum in reparatii, pe costurile mele?
Poate cineva sa-mi raspunda?
Multumesc.
[ link extern ]

Iata aici o parere autorizata. Deci, pina la urma, trebuie sau nu trebuie autentificat Contractul de Credit?
In momentul achizitionarii apartamentului am platit si autentificarea Contractului de Credit. Am vreo sansa sa-mi recuperez suma platita pentru aceasta autentificare?
Multumesc.
da, sint sigur ca e vorba despre autentificarea contractului de credit intre banca creditoare si cumparatorul locuintei, adica imprumutatul...autentificare contractului de vinzare-cumparare e altceva si acela e normal sa fie autentificat de catre notar
Buna ziua,
ma intereseaza daca mai este necesara autentificarea la notar a Contractului de Credit incheiat intre Banca si cumparator, in cazul programului Prima Casa 4.
Daca nu mai este necesara, pe ce temei legal poate cere, in continuare, banca creditoare acest lucru? Se poate ataca de catre cumparator aceasta cerinta a bancii? Aceasta cerinta este ceruta doar de una dintre cele 22 de banci care au mai intrat in Prima Casa 4. Astept un raspuns urgent, deoarece trebuie sa inchei contractul de vinzare-cumparare. Va multumesc anticipat !