avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1612 soluții astăzi
Forum Activitate co_sti

Activitate co_sti

care ar fi costurile pentru aceasta notificare ?
am blocat meeu numetele dar tot au altele nu cred ca nu exista o lege in sensul asta
astia suna continuu am blutut intrebam daca au voie sa faca asta si cum pot sa i stopez sau sa ma judec este legal sa faca asa ceva sa te stre=seze poate raspundeti la intrebare in cunoastinta xe cauza nu are nici o relevanta casca
buna ziua este permis legal firmelor recuperatoare sa te streseze cu mesaje si sunat oricand oriunde in trafic fiind la volan exista risc de accidente ca te suna jegurile astea chir au voie sa faca orice? cum pot da in judecata o astfel de firma stresanta sau ce pot sa fac sa inceteze exclus plata
buna seara cei de la posta nu pot schimba data dupa plic pt ca este scris si de mana dar problema este ca exista o recipisa in care cineva de la cnadir a venit chipurile personal la adresa si mi a inmanat amenda demonsrtrand cu un martor un nume scris aiurea faca CI fara nimic acea prs cred ca nici macar nu stie unde este strada ba mai mult masina fiind inscrisa pe firma ,acea firma nu mai are sediul la adresa din PV DE VRE 2 ANI am putea cumva sa ne auzim la tel sau sa ne vedem sa v ă arat actele si restul ,nu e vb de suma pt ca 250 lei nu i o suma dar de principiu si vreau si despagubiri cat pot lua ca merita
Bine multumesc o sa merg la posta sa incerc sa mi puna alta data pe plic daca o sa vrea doamnele.de acoll ce le.este ,,greu,,sa faca asa ceva o zi frumoasa
buna ziua puteti sa ma ajutati c u contestatia contra cost? am fost la cnair si au zis ca pe raza domiciliului meu se depune nu unde ar sa emis amenda multumesc astept raspuns mentionez ca in data de 5/03/2021 am primit eu pălicul desi pe stampilele postei este luna februarie
aveti idee la ce tribunal trebuie trimisa contestatia? multumesc
nu se poate face online? amenda a venit de la cnair bucuresti se pare ca ar fi fost chipăurile la adresa pe data de 03/02/2021 dar eu am primit plicul pe data de 05/03/2021 de la un vecin nu postas nu agent nimic si constatarea a fost facuta in data de 19/11/2020 la orele 23,25 pe DN 24 km 9+400m in preajma localitatii cosmesti jud galati deci 15 zile sau cam dus si totul este o nebuloasa
buna ziua am primit o amenda pentru rovineta de undeva unde masina nu a ajuns veci si la ora care presupune declaratie ,unde pot contesta aceasta amenda cu ce avocat as putea vorbi?