avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1625 soluții astăzi
Forum Activitate roxypoxy

Activitate roxypoxy

Vroiam sa ma asigur k nu este legal ceea ce fac ei,desi mi se parea absurd.Acum o sa-i fac o reclamatie la superior,eu nu vreau sa fac rau,dar sunt hotarata sa merg pana unde trebuie sa se faca dreptate,nu mi se pare corect sa faci asta cu persoane corecte,cu care nu ai avut niciodata probleme.banuies k este o practica pe care o poti practica intradevar cu pers rau platnice,gasesti o solutie pt k intradevar trebuie sa platesti,dar nu este corect sa faci la fel cu toti oamenii inclusiv cu cei care culmeaaaaaaaaaaaa,nu au nicio datorie.ms.o seara buna!
Interesanta teorie aveti.spun asta pt utilizatorul legally_aid.Daca va rog frumos,fiind atat de documentat,ati putea sa imi dati si legea care spune asta,ca mi se pare tare nedrept k eu k un cetatean corect cu taxele platite la zi,ba mai mult contribuind din plin la bugetul local prin plata de impozite la masini scumpe pe care le detin,vrand sa fac un bn pt o pers care practic nu avea domiciliu,da fiu obligat sa platesc datoriile altora,zic k asa ceva se intampla doar la noi si mi se pare un abuz in serviciu.astept sa imi spuneti unde spune in lege k tare sunt curioasa sa o vad si pe asta.
buna ziua!am luat pe un nepot in spatiu,pt a avea si el buletin.spre surprinderea mea atunci cand am mers la primarie sa cer o adeverinta pt o masina,mi s-a cerut sa platesc o amenda pe care o avea nepotul meu si pe care nu o platise.mentionez faptul ca sunt un cetatean care isi plateste tot la zi nu am nici o restanta la impozit,etc,etc,nu platesc amenda nepotului,nu primesc adev.ma intreb,este abuz de putere sau exista o lege care sustine asa ceva.ast raspuns.ms:(