avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1698 soluții astăzi
Forum Activitate cris25t

Activitate cris25t

Răspuns la discuția NELAMURIRE
buna seara!acum am cu totul alta problema..dupa cum v-am povestit contractul meu a expirat pe 1 oct si eu sunt inca in ccc.acum m-a sunat la servici sa vin sa semnez un alt contract ca a obtinut institutia impreuna cu consiliul judeten prelungiri decontracte pe perioada determinata pana la 5 ani .intrebarea mea este daca eu semnez un alt contract ma obliga sa vin la servici sa renunt la ccc?si daca revin la servici i-au in plus inafara salariului alti bani?
multumesc !!!!!
Răspuns la discuția NELAMURIRE
cred ca o sa intampin inca o problema....pot sa intru intr-un alt concediu de ccc?direct din unul in altul?chiar daca contractul meu a expirat pe 1 oct 2011 si ccc se incheie pe 12 iunie 2012?
Răspuns la discuția NELAMURIRE
POT SA-MI DEPUN ACTE DE SOMAJ DACA EU INCA MAI SUNT IN CCC?EU CCC IL TERMIN PE 12 .06.2012 IAR ICM A FOST PE DATA DE 1.10.2011
Răspuns la discuția NELAMURIRE
DAR DUPA CE TERMIN CEI 2 ANI DE CCC POT SA MA ANGAJEZ DIN NOU LA ACEA UNITATE CHIAR DACA E TOT PE PERIOADA DETERMINATA ?
INCETAREA CONTRACTULUI DE MUNCA IMI AFECTEAZA ACUM LA CCC?
Răspuns la discuția NELAMURIRE
In cazul asta ei nu mai au nici o obligatie dupa revenirea mea din concediu de crestere copil ?
Răspuns la discuția NELAMURIRE
Azi am fost sunata sa vin la servici pe 1 oct sa fac lichidarea.Lichidarea nu o voi face cand termin cei 2 ani de cresterea copilului?
Discuție NELAMURIRE
Buna ziua!
Sunt angajata unei institutii din 1 oct 2007 pe perioada determinata pana in 2009,apoi am semnat un alt act aditional de pe 1 oct 2009 pana 1 oct 2011,in aceasta perioada am nascut un copil si cel de-al doilea act aditional mi-a fost suspendat pe o perioada de 2 ani care v-a inceta pe 12 iunie 2012 .Cel de-al doilea act aditional imi expira in oct 2011 iar eu inca sunt in concediu de crestea copilului ,intrebarile mele sunt urmatoarele :institutia are obligatia de a ma primi inapoi cand se termina acesti 2 ani de cresterea copilului ?Daca se poate prelungi contractul aditional cu inca 2 ani implicit cu perioada cu care a fost suspendat pt cresterea copilului ?
Va multumesc !