Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... NELAMURIRE
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

NELAMURIRE

Buna ziua!
Sunt angajata unei institutii din 1 oct 2007 pe perioada determinata pana in 2009,apoi am semnat un alt act aditional de pe 1 oct 2009 pana 1 oct 2011,in aceasta perioada am nascut un copil si cel de-al doilea act aditional mi-a fost suspendat pe o perioada de 2 ani care v-a inceta pe 12 iunie 2012 .Cel de-al doilea act aditional imi expira in oct 2011 iar eu inca sunt in concediu de crestea copilului ,intrebarile mele sunt urmatoarele :institutia are obligatia de a ma primi inapoi cand se termina acesti 2 ani de cresterea copilului ?Daca se poate prelungi contractul aditional cu inca 2 ani implicit cu perioada cu care a fost suspendat pt cresterea copilului ?
Va multumesc !
Nu, contractul va expira la data stabilita.
Azi am fost sunata sa vin la servici pe 1 oct sa fac lichidarea.Lichidarea nu o voi face cand termin cei 2 ani de cresterea copilului?
Contractul inceteaza la data expirarii termenului pentru care a fost incheiat, 1 oct.2011.
In cazul asta ei nu mai au nici o obligatie dupa revenirea mea din concediu de crestere copil ?
Nu mai au nici o obligatie la revenirea din CCC.