avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 789 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... NELAMURIRE
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

NELAMURIRE

Buna ziua!
Sunt angajata unei institutii din 1 oct 2007 pe perioada determinata pana in 2009,apoi am semnat un alt act aditional de pe 1 oct 2009 pana 1 oct 2011,in aceasta perioada am nascut un copil si cel de-al doilea act aditional mi-a fost suspendat pe o perioada de 2 ani care v-a inceta pe 12 iunie 2012 .Cel de-al doilea act aditional imi expira in oct 2011 iar eu inca sunt in concediu de crestea copilului ,intrebarile mele sunt urmatoarele :institutia are obligatia de a ma primi inapoi cand se termina acesti 2 ani de cresterea copilului ?Daca se poate prelungi contractul aditional cu inca 2 ani implicit cu perioada cu care a fost suspendat pt cresterea copilului ?
Va multumesc !
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:06, 27 Octombrie 2011
Nu, contractul va expira la data stabilita.
Azi am fost sunata sa vin la servici pe 1 oct sa fac lichidarea.Lichidarea nu o voi face cand termin cei 2 ani de cresterea copilului?
Contractul inceteaza la data expirarii termenului pentru care a fost incheiat, 1 oct.2011.
In cazul asta ei nu mai au nici o obligatie dupa revenirea mea din concediu de crestere copil ?
Nu mai au nici o obligatie la revenirea din CCC.

Alte discuții în legătură

Inchidere contract pe perioada determinata, in sarcina dragomiralina10 dragomiralina10 Buna seara. In 4 iulie 2014 primul copil va implini 3 ani. In 27 sept 2014 se va naste al doilea. Sunt inca in indemnizatie pana in 20 iunie, cand se va ... (vezi toată discuția)
Somaj dupa indemnizatie de cresterea a copilului delphiro delphiro Sotia mea a lucrat 3 ani, dupa care a beneficiat de 6 luni se somaj, iar dupa aceea a lucrat 6 luni pe perioada determinata. In ultima zi din cadrul perioadei ... (vezi toată discuția)
Concediu pt ingrijirea copilului iuliana2016 iuliana2016 Buna ziua, sunt in concediu pentru ingrijirea copilului nr.1 care va expira in 16.06.2016 (copilul facand 2 ani) ultima luna isi va lua tatal concediu,in ... (vezi toată discuția)