avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2148 soluții astăzi
Forum Activitate andreeatimis

Activitate andreeatimis

ati putea sa va adresati compartimentului care se ocupa de asociatiile de proprietari din cadrul primariei de care apartineti in cazul in care nu va intelegeti cu asociatia si ei pot sa va indrume ce formalitati sa faceti. dar inainte va recomand sa faceti o cerere in scris catre asociatie cu semnatura de primire in care sa solicitati rezolvarea acestui aspect.
am cerut dovezi doar ca ei vor sa intocmeasca prima data procesul-verbal si pe urma, adica ,ca la noi intai amenda pe urma iti spunem de ce ai luat-o.numai ca pe mine ma intereseaza si temeiul legal de ai combate in cazul in care se intampla sa trimita amenda in lipsa.
sunt administrator la o Asociatie de Proprietari din Timisoara, in data de 22.09.2011 agenti de la politia locala directia de mediu au facut verificari la mai multe imobile din zona respectiva.Am primit o invitatie pentru a se prezenta reprezentantul legal al Asociatiei la sediul politiei locale in termen de 5 zile de la primire , cu actul de identitate , cui-ul asociatiei si stampila pe motiv ca citez :" Nu respectati hcl 371/2007 si 206/2009".am dat curs invitatiei personal (presedintele asociatiei neputandu-se prezenta) ca sa mi-i se spuna despre ce articol, litera, punct sau aliniat este vorba. d-na agent a inceput sa caute in hcl mi-a dat 3 litere de la art. 2,iar dupa ce le-am combatut verbal mi-a spus ca nu sunt incuiate pubelele de gunoi,fapt care mi-i se pare aberant si ca ar fi gasit in cele de selective menajer si invers.am cerut sa mi se arate fotografii daca exista si am primit ca raspuns ca daca nu am venit cu actele cerute de dansii nu imi arata .doresc sa stiu daca in cazul in care nu ma prezint din nou se face proces-verbal in lipsa ca dansii doresc sa ne amendeze si in caz de amenda pe ce temei se poate face contestatie. va multumesc.