avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1998 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters226035

Activitate ContSters226035

Multumesc pentru raspuns, m-am gandit chiar sa o caut personal...
Totusi nu mi se pare normal sa aiba acele informatii :(
Unde as putea sa sesizez acest lucru? Mai concret, ca sotul dumneaei ii da date (neactualizate, apropo de listele electorale de la referendum) de la Evidenta Persoanelor?
Buna seara

Am deschis acest subiect in Drept Penal desi in contextul actual (datorita referendumului si listelor electorale) cred ca se potrivea si in Discutii politice.

De ceva ani multi locuitori ai orasului in care locuiesc (nu pot sa spun cati dar mai toate cunostintele mele au aceasta ''onoare'') primesc felicitari cu ocazia zilei de nastere de la sotia-parlamentar a primarului. Felicitarile sunt in plicuri pe care sunt scrise de mana numele si adresa sarbatoritului. Cine le aduce nu stiu, se spune ca postasii (daca ei, o fac gratis pentru ca nu sunt timbrate).

Textul este acesta:

Fiecare etapa a vietii aduce cu sine atat lucruri bune, precum si lucruri care au menirea de a ne face mai puternici. Indiferent de cum poate parea viata la un moment dat, Dimnezeu nu uita de copii sai, ci intotdeauna ne calauzeste pasii spre calea dreapta. Alaturi de cei apropiati ne regasim atunci cand provocarile vietii vin peste noi, si tot alaturi de ei ne bucuram de reusitele noastre!
Astazi, in zi de sarbatoare, permiteti-mi sa ma alaturi celor dragi dumneavoastra si sa va urez un calduros si sincer ''La multi ani!''
Cu deosebita consideratie,
XXX



In anul 2010 mi-am pierdut sotul. In iulie 2011 doamna l-a felicitat din nou. Am plans, m-am suparat dar nu m-am gandit sa fac ceva. Am primit si acum cateva zile dar acum sunt nu doar necajita ci si extrem de revoltata. Imi pun intrebarea daca e in regula sa stie doamna atatea date despre locuitorii orasului si mi se pare evident ca le are de la sotul dumneaei.
In lista electorala este trecut si sotul meu.

Intrebarile mele sunt ce as putea face sa nu mai primesc aceasta felicitare si anul viitor - este groaznic, sper ca ma intelegeti - si daca aceasta actiune este sanctionabila in vreun fel.

Va multumesc pentru atentie.
Răspuns la discuția Hai sa jucam fazan :)
tandrete
Răspuns la discuția Acum imi place acest cantec:
Abba - I Do, I Do, I Do, I Do, I Do

[ link extern ]
Răspuns la discuția Hai sa jucam fazan :)
Ergonomic
Adio toamna - Alexandra Tache

O toamna in vie,
Incearca pamantul,
Palida, aurie
In murmur cu gandul...
Poate sa-si scuture parul
Plin de doine triste
Sa cada din cerul -
Asa ofelite...
Mai ramai toamna
O zi, o noapte
Sa-ti inchine pamantul
Roadele-ti secate.
Hai pleaca toamna
Esti trista si uda
Nu-mi lua sufletul in robie
Lasa-mi caldura si ruga
Sa pot trai mai departe
Iar tu... ia-ti frunzele-n sclavie
Adio Toamna.
Răspuns la discuția Hai sa jucam fazan :)
Buna Ziua!

Ascutit