avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1175 soluții astăzi
Forum Activitate klu72

Activitate klu72

Răspuns la discuția PARTAJ
Va multumesc !
Răspuns la discuția PARTAJ
am inteles....si o penultmia intrebare......costurile ar fii ?....sumele care pot sa le dovedesc sint ceva de genul 22000 valoarea unui imprumut foflosit pt renovarea apartamentului(valoare folosita absolut integral) , 5000 card cu care a fost akizitionat un laptop de 3500 iar diferenta a 'disparut' , 6000 rate platite de catre mine pt ceva gen electronica si electrocasnice(lcd...aer conditionat....etc...si alte 'maruntisuri'...ma rog,pt 30000 valoarea cheltuielilor (taxe,avocat,etc)de judecate ar fii de....?.....si as mai avea o intrebare si gata,nu mai stresez.....durata procesului si in situatia in care castig (probabil asta e expresia) si refuza sa plateasca?
Răspuns la discuția PARTAJ
am inteles.....va multumesc...divortul a fost pronuntat prin 2011....nu am facut absolut nici o miscare pt ca am avut numai informatii contradictorii....dovezi insemnand mai exact?...pt k facturile au fost distruse...sau anumite sume nu au fost pe factura/chitanta/bon de casa sau alta forma de plata....ma rog....cum am zis mai devreme multumesc....macar 'expresia' drept de creanta,este sa zic,un punct de plecare....acum am o idee cum sa pun problema.
Discuție PARTAJ
Se poate deschide proces de partaj daca,anumite sume de bani au fost investite inainte de casatorie,sa zicem,in vederea imbunatatirii confortului in viitorul domiciliu conjugal?