avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 942 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters226213

Activitate ContSters226213

Buna ziua.Ma numesc Vaduva Daniela Sofia si pana in data de 07 10 2011 am lucrat lao firma de catering cu sediul in Craiova [edit].

Eu am inceput activitatea de munca in 13 iulie 2009 si pana in prezent nu mi-sa prezentat contractul de munca.Pe data de 10 oct.20011 am fost eu la inspectia muncii si mi s-a extras o copie de pe contractul de munca ce figureaza ca eu am inceput activitatea de munca la respectiva firma pe data de 1 aprilie 2010 si figurez doar cu 4 ore de munca pe zi cand eu lucram de la ora 5 dimineata pana la ora 17-18 seara.
Eu am lucrat in cadrul firmei mai mult de 8 ore cum este prevazut in Codul Muncii,avand mai multe atributii decat cele pentru care am fost angajata.Si nici salariu nu l-am primit la timp.Doamna mai are sa-mi de bani din urma si nu vrea sa-mi mai dea pe motiv ca refuz eu sa-mi semnez statele de plata pe care eu nu le-am vazut niciodata de cand lucrez la firma respectiva.
Vreau sa va aduc la cunostinta ca atunci cand sa facut contractul eu nu am fost de fata,si nu am luat la cunostinta nimic din ce prevedea in el.
Contractul s-a facut in lipsa mea si nici statele de plata nu le-am vazut.
Mai pot sa-mi recuperez orele pierdute?
Se poate modifica contractul de munca?
Imi pot recupera banii cuvenitii?