avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1897 soluții astăzi
Forum Activitate claudiuv

Activitate claudiuv

in acest moment eu nu sunt angajat la acest srl.
in acest caz se mai poate vorbi despre litigiu de munca? nu cumva intra in categoria drepturi banesti?
intrebarea ramane valabila.
multumesc pentru raspunsul promt.

am citit capitolul despre apel din codul de procedura civila aflat pe acest site si am o singura nelamurire: imi pot cita martorul la apel?
buna ziua,

am fost chemat in judecata de fostul angajator pentru stabilirea raspunderii patrimoniale. din pacate martorul care ar fi putut inclina balanta justitiei in favoarea mea nu s-a putut prezenta la termenul la care a fost citat. atat eu cat si martorul meu locuim in bucuresti, iar procesul se desfasoara la iasi. din acest motiv, cat si o proasta alegere a avocatului, sunt pus in situatia de a face recurs, saptamana acesta o sa primesc pronunţarea cauzei.

m-am documentat si am inteles ca pot face recurs folosindu-ma doar de inscrisuri.
exista o modalitate de a prezenta instantei judecatoresti declaratiamartorului meu?
pot merge cu el la notar sa poata da o declaratie in fata notarului, iar aceasta declaratie data in fata notarului poate fi acceptata de instanta ca proba?
daca se poate aceasta declaratie trebuie anexata intampinarii de recurs?
multumesc.