avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1524 soluții astăzi
Forum Activitate lore_lore

Activitate lore_lore

In situatia in care exista un drept de uzufruct asupra unui imobil, iar nudul proprietar moare, se stinge uzufructul?Adica mostenirii nudului proprietar sunt obligati sa respecte dreptul de uzufruct pana la decesul uzufructuarului?
Răspuns la discuția Admitere INM 2014
Buna dimineata si mult spor!Ovidiu te inteleg perfect...dar nu ne lasam....trebuie sa ajungem acolo unde ne-am propus. Daca altii au putut, inseamna ca si noi vom reusi, nu?!
Răspuns la discuția Admitere INM 2014
b
Răspuns la discuția Admitere INM 2014
Buna dimineata!
Cate pagini am de citit de cand nu am mai intrat!!!!!!!
Inseamna ca stati bine si cu invatatul, eu din pacate nu pot spune acelasi lucru!
Dar nu ma las, pana la urma tot trebuie sa reusesc sa le fac pe toate..
Mult spor sa aveti astazi!
Răspuns la discuția Admitere INM 2014
Multumesc Gilia-stud, tocmai le-am primit si eu.Spor la invatat!
Răspuns la discuția Admitere INM 2014
Buna dimineata!Ma poate ajuta si pe mine cineva cu cartile postate de PHS si Q88?Nu reusesc sa le descarc.Multumesc!
Răspuns la discuția Admitere INM 2014
Buna dimineata si spor la invatat!M-am lamurit cu Tabarca si Boroi. Cred si eu ca citind din mai multi autori ai sanse sa intelegi mult mai bine materia. Legat de Ciobanu,eu am gasit doar primul volum care trateaza primele 526 articole. Este aparut si volumul II ?
Răspuns la discuția Admitere INM 2014
Cei care aveti si Tabarca si Boroi la procedura civila, pe care il recomandati?Parca nu as vrea sa iau amandoua cartile. E suficienta doar una dintre ele? Adica, ma gandesc ca tratatul lui Tabarca este mai detaliat, dar Boroi face subiectele, nu?
Răspuns la discuția Admitere INM 2014
Pentru MayeMaya ,,Locatorul este obligat sa preia lucrul la incheierea contractului si la locul unde se afla in momentul contractarii..."
Răspuns la discuția Admitere INM 2014
Are cineva codul de procedura civila al lui Boroi?Cum vi se pare?