avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 962 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters226508

Activitate ContSters226508

Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012

VREAU SI EU VA ROG FRUMOS ORICE FEL DE GRILE IN FORMAT ELECTRONIC pt admiterea in barou 2012. luigitrocmaer@yahoo.com Va multumesc!
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
[ link extern ]

asta este tematica pt intrarea in profesie de avocat 2012???

Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
Din ce observ este tematica din 2011. adica noi dam examen pe tematica din 2011 .Cam ciudat rau . :-/:-/:-/
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
Salut. voi aveti tematica pt intrare in barou 2012 pt eu aim gasit numai pe aia din 2011. este cumva aceasi temtica ca cea din 2011???#-o#-o#-o#-o#-o
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
Salutare tuturor! Aveti ideie daca la testu grila se da cu 2 rsp corecte sau cu 1 singur??? Voi ce ati auzit sau cum se mai numeste grila semi-deschisa sau inchisa (nu stiu daca se numeste asa). Parerea mea ca at fi mult mai bine daca ar da cu cate 1 rsp corect ne-ar fi si noua mai usor sa trecem de testul grila , ca anu trecut ne-a rupt cu 2 rsp.................... Astep parerile voastre.
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
Mari120 vreau si eu te rog frumos !
luigitrocmaer@yahoo.com
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
graciela pe 8 octombrie 2012 se da pana atunci burta pe carte :)
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
vreau eu audiobook **dns****
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
Misha80 a scris:

1. Actul confirmativ constituie un act juridic:
a. translativ
b. declarativ
c. constitutiv

2. Convenția de împărțeală (partaj) constituie un act juridic:
a. translativ
b. declarativ
c. constitutiv

3. Este supus rezoluțiunii/rezilierii actul juridic sunalagmatic:
a. translativ
b. declarativ
c. constitutiv

4. Obligația reală:
a. este obligația corelativă a unui drept real
b. se transmite o dată cu bunul. fără a fi nevoie de vreo formalitate specială
c. constă în îndatorirea de a transmite sau a constitui un drept reaL


Salut Misha80 de unde ai grilele??? daca le ai in format electronic te rugam sa le pui aici sa mai ne clatim si noi ochii pe ele. multumesc
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
Buna seara. Am tot auzit zvonuri "neoficiale" ca s-ar da in FEBRUARIE-MARTIE 2012 datorita faptului ca au fost foarte multi respinsi, mai pe scurt o generatie sacrificata. Eu anu acesta din pacate am picat proba eliminatorie grila, facand parte din "BAROU DOLJ". Ma alatur si eu initiativei voastre de a dezbate orice problema si orice informatie care ne poate ajuta la promovarea examenului viitor. Dar intrebarea mea ar fi: daca se da de ex in FEBRUARIE - MARTIE 2012 dupa care coduri o sa dam tot dupa cele vechi???