avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 679 soluții astăzi
Forum Activitate laura_dari

Activitate laura_dari

Stie cineva dc s-a castigat vreun proces de catre cei de la eos,in cazul in care datoria e prescrisa si s-a facut contestatie la executare?
Pai dc imi da judecatorul favorabil si decide sa-mi dea banii inapoi de ce nu ar da la timp inapoi?
Si dc castig la proces si sa zicem ca s-a facut o parte din porpire,acei bani mi se returneaza dupa aia?
Deci sa inteleg ca mai trebuie sa platesc o alta taxa de timbru?si curios e ca la firma unde lucrez nu s-a primit nici o instiintare de poprire la salaru meu
Pai taxa de timbru am inteles ca pt asta e,pt suspendare si am platit 10% din suma contestata
Si cui ar trebui sa ma adresez cu chestia asta?cum pot sa obtin aceasta suspendare?
Buna seara,
In legatura cu probl mea,am o nelamurire si poate ma poate ajuta cineva...in data de 2 dec platesc taxa de timbru de 192 lei si dupa vreo cateva zile primesc citatie acasa ca in data de 19 .01.2015 va fii prima infatisare la proces...nelamurirea mea cea mare este ca de ce eu azi primesc plic de biroul executor cu adresa catre firma unde lucrez ca sa mi se puna poprire pe salar la suma care ii in dosar,si datata si semnata in 24.11.2014,trimisa cu data postei pe 18 dec si ajunsa la mine in data de 19...ce-as putea eu sa fac acum cand procesu e abia in ianuarie pe 19?sau cui ar trebui sa ma adresez?
Va rog frumos poate ma poate lamuri cineva,pt ca mie una nu prea mi se pare normal
Am inteles..sa vedem ce-o fii de acum!ce sanse de castig as avea?
Ok si trebuie sa ma prezint la acest proces?cam in cat timp se poate finaliza?
Am mai inaintat un pas si poate ma poate lamuri cineva..am de platit taxa de timbru 192lei..ok,o platesc,dar ce se intampla cu acesti bani si pt ce sunt?ce urmeaza dupa ce voi plati aceasta taxa care am inteles ca ar trebui sa duc chitanta la judecatorie