avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 991 soluții astăzi
Forum Activitate eda7

Activitate eda7

Discuție copil minor
Buna ziua. Sunt mama unei fetite de 5 ani si jumatate. Imi cresc singura fetita de la varsta de 1 an, cand m-am despartit de tatal ei. Am hotarare definitiva si irevocabila prin care imi este incredintata fetita. Tatal ei nu a platit niciodata pensia alimentara. Nu l-am dat in judecata pentru ca vreau o viata linistita si nici nu mai stiu nimic de el. Daca mai este in tara, daca munceste samd. Stiu doar ca si-a schimbat numele de familie luand numele de domnisoara al mamei. Nu a pastrat legatura cu fetita. Doar o data pe an imi trimitea un mail sa-i trimit poze cu fata. I-am trimis de fiecare data. Cand il intrebam de bani imi zicea ca nu are. Mentionez ca instanta a fixat suma de 250RON/luna. Ce poti face cu banii astia in ziua de azi?! Dar, ma rog, atat a zis el ca poate sa dea. Acum imi trimite mail ca vrea sa-i dau nr meu de tel ca sa vorbeasca cu fata. Nu stiu ce sa fac. Nu vreau sa afectez fetita. Si ma intreb ce ar putea vorbi cu ea dupa atatia ani? Eu i-am zis fetei atat cat am putut ca mami si tati nu mai locuiesc impreuna, ca nu ne-am inteles si ca ea sta cu mine. Va rog sa ma ajutati cu un sfat pentru ca nu vreau sa tulbur linistea de care avem parte acum. Sa o las sau nu sa vorbeasca cu tatal ei? Cum ar trebui sa procedez?

Multumesc frumos