avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 795 soluții astăzi
Forum Activitate cupidon_sagetatorul

Activitate cupidon_sagetatorul

Multumesc mult de raspuns. In acest caz (nu ma pricep) imi recuperez banii? Trebuie sa consult un avocat? Unde trebuie sa merg ?
Multumesc mult !
Buna ziua,
In luna august 2011 am venit in apartament cu un meserias pentru a ne intelege la pret sa-mi faca un balcon. In urma discutiilor, ne-am impacat sa-mi faca la gata tot apartamentul (nou achizitionat) pana la data de 1 oct 2011.Prima si ultima oara cand am facut acest lucru, adica i-am dat suma de 2000 ron avans, urmand ca el ca vine de marti cu echipa(noi am vb sambata). A inceput el cu inca unul sa curete apoi sa dea cu adeziv pe pereti. Lucrarea a ramas in stadiul asta dupa 2 luni spunandu-i sa nu mai vina ( venise alt baiat ca el avea cica alte lucrari). A zis sa-l astept 2 saptamani sa-mi inapoieze restul de bani. Mentionez ca pe parcursul acestor 2 luni i-am mai dat inca 400 ron, iar cand i-am zis ca nu-i mai dau alti bani avans deoarece nu se vede ca se face nimic in apartament mi-a zis ca in acest mod va dura mult).dupa 3 sapt l-am sunat sa-l intreb de bani si mi-a zis ca mi-i va da dupa ce-si termina el lucrarile si va lua banii. Am mers la poilitie, politia a vb cu el si a zis ca nu are ce sa-i fac. La OPC m-a intrebat daca am contract si le-am zis ca nu mi-a dat nimic la mana. Ce pot face eu ca sa-mi recuperez banii ? Nu credeam ca pot face vreodata asa ceva..sa dau atatia bani in avans fara hartie...dar s-a intamplat.
Multumesc !