avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 619 soluții astăzi
Forum Activitate marciuc

Activitate marciuc

Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
boboc a scris:

Eu am absolvit cu cativa ani in urma asa ca partea cu repetatul se aplica insa e relativa :( :coffee: oricum nu as reusi sa stau doar la masa de lectura- pauze si reluare :yes:

andreeas1 a scris:

Miff sigur ai timp daca te reapuci de invatat, timp e destul mai ales daca ai trecut prin materie de cateva ori. mult spor!




boboc, (pt absolventii din anii trecuti) cum ai facut sa tii proaspata materia ?ai lucrat in domeniul juridic si astfel ai practicat ce ai invatat sau acum reiei materia?????

Răspuns la discuția barouri
sunteti avocati ,eu sunt un tanar care intreaba,va rog sa nu-mi spuneti ceva fara sa argumentati cu legea ,conform carei legi este ilegal baroul bota constitutional si conform carei legi este desfintat baroul lui florea?Conform carei legi barou Bota este legal?
2. la baroul bota se dau delegatii, carnet de delegatii?
?de unde se ia carnetul de delagatii pentru a avea acces la dosar?
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
1.innpa este obligatoriu? de ce ? este subventionat sau dam bani bineinteles?, daca am absolvit facultatea de drept de ce sa mai facem innpa?ne perfectionam pana la 30 de ani?
2. care este treaba cu baroul traditional si baroul constitutional? este o lege care atesta cele doua barouri ?
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
care este diferenta intre baroul constitutional si baroul traditional? ce semnifica donatia de la baroul constitutional? este recunoscut?ce modalitate de examen este?voi in ce barou va inscrieti si de ce ? este o intrebare care intereseaza cred ca pe toata lumea,sper sa ma lamuriti cu cele 2 barouri,mersi
Răspuns la discuția Admitere magistratura 2012
eu am auzit ca se intra pe pile si vroiam sa va intreb daca voi aveti prieteni fara pile care au intrat la imn,n-am zis nimic altceva ca sa se potriveasca cu acel comentariu de mai sus, poti opta pentru repartizare in orasul natal sau cum te repartizeaza?Intrebarea era aveti prieteni fara pile care sunt in prezent judecatori,procurori si cum se repartizeaza pe orase ,poti opta pt orasul natal?
Răspuns la discuția barouri
avvalentina a scris:

Mergeti la UNBR din str. Academiei sa verificati cati colegi au migrat din UNBR-traditional.


de ce spuneti aceasta?
2. pt unbr constitutional ce examene se dau? aveti un model de subiecte?
3,sunt recunoscuti in instante?
Răspuns la discuția Admitere SNG 2012
cate locuri sunt in bucuresti?tu optezi pentru o localitate sau te repartizeaza ei?
Răspuns la discuția Admitere magistratura 2012
e adevarat ce se spune ca se intra cu pile la imn? si daca intri in stagiatura cand va veni vorba sa dai examen definitivat cei fara pile vor ramane nerepartizati sau repartizati unde?care este procedura?
Discuție barouri
ce parere aveti despre unbr-unbr traditional?
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
propune cineva o speta de penal si civil?