avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 913 soluții astăzi
Forum Activitate Catalin91

Activitate Catalin91

Răspuns la discuția art 184 al 1,3
in cazul ca sa gasit culpa comuna este tot aceasi procedura in instanta?precizez ca nu am niciun venit si nimic pe numele meu
Răspuns la discuția art 184 al 1,3
Pai accidentul sa intamplat astfel la expertiza mia iesit viteza de deplasare in sat 75 km/h in momentul accidentului,iar victemele au fost gasite pe partea carosabila. Victimelor le-am oferit o suma mult mai mare decat vor primi de la asigurare iar ele mi-au cerut 2 miliarde si eu leam oferit 250 de milioane..dar sunt doua dosare diferite,iar cei de la parchet mi-au zis astazi ca pe parte penala am scapat si acuma urmeaza pe partea civila,si ca persoanele vatamate mau dat in judecata pt daune morale
Discuție art 184 al 1,3
Buna ziua, am si o problema.
Am fost azi sa imi prelungesc dovada la parchet,cand m-am dus sa o iau mi-au spus ca dosarul sa solutionat si mi-au dat un biletel cu,care sa ma duc la potilie pentru ami spune ce mi se va intampla in legatura cu permisul.Eu sunt incadrat la articolul 184 al 1,3.Accidentul a fost cu doua victime care au avut in jur de 45-55 de zile de spitalizare dupa care si-au revenit.Le-am oferit o suma de bani pe care au refuzato si mau dat in judecata pentru daune morale.Precizez ca la expertiza a iesit ca a fost culpa comuna.
Eu maine trebuie sa ma duc la politie cu biletelul de la parchet.Aveti idee ce mi se va intampla cu dovada?mi se va da permisul si platesc amenda mi se va lua pe 3 luni?
Va multumesc , o zi buna